ROBOTEUS / ZNANJE

01. novembar 2026.

Laserski marker za metal: DataMatrix bez grešaka pri čitanju

Mašina za lasersko označavanje metala: tabela "šta označavamo", DataMatrix moduli prema GS1, procena kvaliteta prema ISO/IEC 29158, redosled operacija i izbor izvora napajanja.

Laserski marker za metal: DataMatrix bez grešaka pri čitanju

Tipična ponuda završava se snagom, radnim dometom i brzinom "do 7000 mm/s". U međuvremenu, metalni laserski marker u postrojenju koje označava dijelove za automobilsku, elektroničku ili medicinsku industriju ne ocjenjuje se po tome da li "stvara kod", već po tome da li taj kod može pročitati verifikator nakon farbanja, cinčanja ili sterilizacije, i da li prolazi reviziju kupca.

Ovaj tekst dopunjuje ono što se ne nalazi u karticama proizvoda: zahtjeve za svaku vrstu oznake, standarde kvalitete DataMatrix koda i veličine modula prema GS1, redoslijed označavanja i obrade te razlike između stacionarnih, mobilnih i linijskih stanica - brojevi uvijek s atribucijom.

Referentni model je RBZ 2020 optički marker sa Raycus izvorom od 50 W, čija je cijena prilagođena procesu. Opšti kriteriji za odabir opisani su u tekstu o tome kako odabrati laserski marker (izvor na poljskom) ; ovdje se isključivo bavimo metalom i identifikacijom.

1. Šta označavamo na metalu: tabela zahtjeva

Pet tipova likova su pet zadataka za istu galvo glavu; razlikuju se po tome šta određuje kvalitet.

Šta obilježavamo? Tipičan proces metala Šta određuje kvalitet Polje i jahanje Vrijeme za umjetnost
Serijski broj, serija, datum Žarenje (crno bez gubitaka) na nehrđajućem čeliku i titanu; graviranje površine na čeliku i aluminijumu; uklanjanje anodnog sloja kontrast; minimalna visina znakova (RBZ 2020: 0,3 mm) malo polje; okretna ploča pored valjaka djelić sekunde do nekoliko sekundi
DataMatrix / QR kao gore, sa potpunim popunjavanjem modula kontrast, ujednačenost modula, mirna zona; evaluacija prema ISO/IEC 15415 ili ISO/IEC TR 29158 kod + zona tišine + tolerancija montaže cijela matrica podataka "ispod 1 s"
Logotip, grafika žarenje ili graviranje s rasterskim punjenjem ujednačenost punjenja, ponovljivost nijanse polje s rezervom sekundi do minuta
Gradacija, skala tanke vektorske linije, jedan prolaz tačnost pozicioniranja (RBZ 2020: 0,01 mm) cijela skala na terenu kratke, bez plombi
Natpisna pločica, CE tekst i piktogrami na eloksiranom aluminijumu ili nehrđajućem čeliku izdržljivost u uslovima rada mašine terenska ploča (RBZ 2020: 200 × 200 mm) sekundi do minuta, ovisno o napunjenosti

Vrijeme u posljednjoj koloni je namjerno opisno - zavisi od snage, sočiva, punjenja i materijala; izmjerite ga testiranjem na vlastitom dijelu.

2. Standardi kvalitete koda: ISO/IEC 16022, ISO/IEC 15415 i ISO/IEC TR 29158

Tri standarda koja zahtijevaju kupci opisuju tri različite stvari. ISO/IEC 16022 definira simbologiju Data Matrixa. Prema GS1 DataMatrix smjernicama, samo je ECC 200 varijanta, jedina s Reed-Solomon korekcijom greške, prihvatljiva u GS1 aplikacijama. GS1 DataMatrix se razlikuje od regularnog Data Matrixa po vodećem FNC1 znaku.

ISO/IEC 15415 ocjenjuje kvalitet štampanih simbola. GS1 eksplicitno navodi da "ISO/IEC 15415 nije dovoljan za mjerenje kvaliteta DPM simbola", što znači onih označenih direktno na dijelu. U tu svrhu se koristi ISO/IEC TR 29158 (AIM DPM smjernice), a rezultat se naziva "DPM ocjena". Ocjena je numerička, u rasponu od 4,0 (najbolje) do 0,0, sa slovnim ekvivalentima A–F. Prema Axiconu, proizvođaču verifikatora, ISO/IEC 15415 ocjenjuje osam parametara, a "parametar s najnižom ocjenom postaje ukupna ocjena":

Parametar (ISO/IEC 15415) Šta mjeri? Šta ga smanjuje prilikom laserskog označavanja
Dešifriranje da li je simbol dekodiran oštećen uzorak, modul premalen u odnosu na tačku
Kontrast simbola razlika u svjetlini modula loše žarenje, siva gravura na aluminijumu, refleksije
Modulacija ujednačenost kontrasta neravnomjerno punjenje, promjena fokusa na krivulji
Aksijalna neujednačenost proporcije simbola netačna kalibracija galvo polja
Neujednačenost mreže odstupanje mreže modula kao gore plus vibracije pri montaži
Nekorištena korekcija grešaka rezerva za korekciju grešaka bilo šta iznad; niska vrijednost je granični kod
Ispravljeno oštećenje uzorka oštećenje L i taktnih obrazaca isprekidane obale, ljuštenje
Rast štampanih proizvoda povećanje ili smanjenje modula prevelika tačka ili snaga, rastopljene ivice

Rezultat ima smisla samo uz uslove mjerenja. GS1 ga pohranjuje kao nagib/otvor blende/talasnu dužinu/ugao, npr. "3.0/10/660", a za DPM dodaje kodove osvjetljenja (30Q, 45Q, 30T, 30S, 90). Standard aplikacije kupca mora specificirati minimalni nagib; GS1 koristi 1.5 kao primjer.

3. Veličina modula i laserska tačka: brojevi iz GS1

X-dimenzija je veličina jedne ćelije barkoda. GS1 pruža odvojene tabele za direktno označavanje; ispod su minimalne, ciljne i maksimalne vrijednosti.

Aplikacija (prema GS1 DataMatrix smjernicama) X-dimenzija min / cilj / maks Potrebna kvaliteta (GS1 oznaka)
Zdravstvo, štampani simboli 0,254 / 0,380 / 0,495 mm 1.5.08.660.
DPM, nemedicinski uređaji 0,254 / 0,300 / 0,615 mm 1.5.06.660.
DPM-A (Laser, Nagrizanje - Kombinovani Moduli), Mali Medicinski Instrumenti 0,100 / 0,200 / 0,300 mm DPM1.5/04-12/650/(45Q 30. kvartal 30T 30S 90)
DPM-B (dot peen - nepovezani moduli) 0,200 / 0,300 / 0,495 mm DPM1.5/08-20/650/(45Q 30. kvartal 30T 30S 90)

Dva pravila iz iste smjernice: mirna zona od 1X na svakoj od četiri strane je obavezna, a ispod 1X simbol neće proći verifikaciju; otvor blende mjerenja je obično 40-80% maksimalne X-dimenzije aplikacije.

Kakve veze ovo ima sa mašinom? Radionice (A–D) deklarišu minimalne širine linija vlakana u rasponu od 10 µm (radionica C) do 15 µm (radionica D) i 50 µm (radionica B). Modul od 0,100 mm iz GS1 tabele predstavlja nekoliko širina linija, dok modul od 0,300 mm predstavlja desetak; svaki modul je ispunjen sa nekoliko dodirnih linija, a susjedni moduli se spajaju u kontinuirana polja - otuda i GS1 tip A, "povezani moduli", za razliku od odvojenih mikrotačaka (tip B). Stoga je od "minimalne linije" važnija ponovljivost: tačnost pozicioniranja (RBZ 2020: 0,01 mm) i konzistentna oštrina u cijelom polju.

Na primjer, pretpostavimo kod sa 16 redova i kolona s modulom od 0,300 mm: simbol je dug 4,8 mm, a sa zonom tišine od 1X sa svake strane, širok 5,4 mm. Ovo je ilustracija, a ne preporuka; veličina simbola zavisi od količine podataka i čitača.

Kontrast zavisi od metala. Prema proizvođaču gravirne mašine, graviranje na golom aluminijumu proizvodi nijanse sive, a ne crne, što ne ometa 2D verifikaciju koda. Na anodiziranom aluminijumu, snop uklanja boju u oksidnom sloju, ostavljajući svijetli trag (prema JPT-u). Na nehrđajućem čeliku i titanu, crni trag se stvara žarenjem bez gubitaka (prema dva proizvođača lasera), kao što je objašnjeno u tekstu o crnini i dubini laserskog graviranja u metalu (izvor na poljskom) .

4. GS1 i UDI: Kada je potreban kod na metalu

Za medicinske uređaje, identifikacija nije opcija. Prema UDI Helpdesku Evropske komisije (MDR 2017/745, Aneks VI, Dio C, tačka 4.10), uređaji za višekratnu upotrebu moraju imati UDI nosač na samom uređaju, a ako se čiste, dezinfikuju, sterilizuju ili ponovo obrađuju između upotreba, nosač mora ostati trajan i čitljiv nakon svakog takvog procesa. Izuzeci: kada bi direktno označavanje ometalo sigurnost ili performanse uređaja ili nije izvodljivo.

Trajnost nakon ponovne obrade je specifičan test. JPT preporučuje sterilizaciju parom na 134°C kao test izlaganja žarenog traga. Proizvođač industrijskih lasera opisuje teži slučaj: pasivizacija u azotnoj kiselini "nažalost također uklanja laserske tragove". Prema proizvođaču, tamni trag otporan na pasivizaciju i autoklaviranje može se postići na čelicima 304 i 316; teži slučajevi zahtijevaju UV ili pikosekundne izvore. Proizvođač preporučuje test pasivizacije na mašini.

Izvan medicine, zahtjeve diktira klijentov standard aplikacije - zatražite ga prije testiranja, jer odabir modula, procesa i verifikatora ovisi o tome.

5. Čitljivost nakon obrade: redoslijed operacija

Najčešći razlog nečitljivih kodova ne leži u mašini, već u putanji: oznaka napravljena prije operacije koja ga prekriva ili uklanja prestaje postojati.

Operacija naknadnog žigosanja Označi prije ili poslije Zašto (sa navođenjem izvora)
Farbanje, praškasto premazivanje poslije — ablacija premaza daje kontrast; prije — samo duboko graviranje Prema proizvođaču mašine, tipična gravura je 10–50 µm; premaz prekriva oznaku ploče.
Cinčanje, prevlačenje poslije, kao ablacija premaza (platirani metali daju visoki kontrast); prije - samo duboko graviranje Prema proizvođaču lasera, trag tačkastog udarca "odostaje nakon procesa galvanizacije" jer je dubok; laser mora gravirati jednako duboko. Napomena: ablacija cinka otkriva čelik u polju koda i lokalno uklanja zaštitu od korozije - za dijelove izložene koroziji, to provjerite testom.
Brušenje, pjeskarenje, poliranje nakon uklanjaju gornji sloj u kojem leže ploče za žarenje i graviranje
Toplotna obrada nakon; provjera žarenja na gotovoj strukturi Boja žarenja zavisi od oksidnog sloja (prema JPT-u)
Pasivizacija nehrđajućeg čelika parametri oba procesa trebaju biti odabrani zajedno; obavezno testiranje Prema proizvođaču lasera, pasivizacija nakon žarenja "ima tendenciju da degradira oznaku"
Pranje, sterilizacija, rad u tečnostima žarenje bez gubitaka Prema JPT-u, rizik od korozije u pukotinama nakon žarenja je vrlo nizak, a nakon graviranja visok.

Pravilo: označite kod na posljednjoj površini na kojoj će se dio koristiti. Ako oznaka mora biti prisutna od prve operacije, odaberite gravuru dublju od one koju će sljedeće operacije ukloniti i uzmite u obzir vrijeme, kako dubina prolazi.

6. Stacionarni, prenosivi ili linijski

Tri vrste stanica se ne razlikuju po kvalitetu znaka, već po onome što je potrebno osigurati oko glave.

Vrsta pozicije Primjeri Za šta? Šta je potrebno obezbijediti
Stacionarni sa kolonom i stolom RBZ 2020 (M6 raster sto, nožni prekidač, 50 kg); 20 W optičko vlakno (radionica B); 30 W Raycus optičko vlakno 150×150 mm (radionica C) serije na stolu, uređaji za nekoliko komada uređaj za montažu, nosač, kućište ili stalak klase 4 sa zaštitnim naočalama
Prijenosni optičko vlakno 20 W (prodavnice B i C; također na baterije u B); mobilno (prodavnica A, 6,8 kg prema kartici) elementi koji neće stati ispod stuba: okviri, rezervoari, mašine kupca stabilna primjena, jer oštrina i mreža koda ovise o položaju glave; provjera nakon svake primjene
Ugrađeno označavanje u hodu (u opisu RBZ 1515UV, UV izvori za plastiku; za metal, pitajte za vlakna sa ulazom za enkoder); sistemi sa CCD kamerom i trakastim dovodom (50 W u radionici C; radionica A) svaki komad na transporteru, mali dijelovi signali za pokretanje/zaustavljanje i podaci iz glavnog sistema, enkodera, verifikatora post-stanice

Neto cijene (od oktobra 2026.): stacionarni od 8.500 PLN (prodavnica B, 20 W) i 9.900 PLN (prodavnica C, 30 W), prenosivi od 7.800,00 PLN (prodavnica C, 20 W) do 14.634,15 PLN (prodavnica B, baterija od 20 W), sistemi sa dovodom i CCD kamerom 40.000,00 PLN svaki (prodavnice C i A), RBZ 2020 — cijene za proces; prodavnica A navodi da je cijena najma "od 250 PLN/mjesečno" za prenosivi od 30 W (deklaracija prodavnice, a ne ponuda finansiranja), a kompletna tabela prema snazi ​​je sastavljena u tekstu o odabiru laserskog markera (izvor na poljskom) .

Brzina je argument za linijski laser: prema proizvođaču označavanja, mašina za označavanje vlaknima označava cijelu Data Matrix za manje od 1 sekunde, dok mikrotačkasto (dot peen) označava 3-8 sekundi. Odstupanje ručno primijenjene glave od okomitosti narušava parametre aksijalne i mrežne neujednačenosti iz Odjeljka 2.

7. Snaga i izvor: Šta je dovoljno za kodove, a šta za duboko graviranje

Za brojeve, kodove i logotipe na čeliku i aluminijumu, dovoljna su vlakna bilo koje klase snage koja se nudi u trgovinama; prema GS1, DPM laseri su "obično 10-100 W". Snaga kupuje vrijeme za ispunjavanje i dubinu za graviranje; sama po sebi ne poboljšava gradaciju koda.

RBZ 2020 kao referenca: Raycus 50 W izvor, polje 200 × 200 mm, radna brzina do 7000 mm/s, tačnost 0,01 mm, minimalni znak 0,3 mm, EZCAD kontroler, hlađenje zrakom, opcionalna rotacijska osa. Proizvođač navodi primjene: barkodovi, QR kodovi, serijski brojevi, logotipi na metalima i odabranim plastikama, natpisne pločice. 50 W omogućava uklanjanje premaza i graviranje u više prolaza bez produženja rada.

Kada nije dovoljno optičko vlakno s Q-prekidačem? Kada kupac zahtijeva crnu oznaku na sjajnom eloksiranom aluminijumu ili ponovljive boje na nehrđajućem čeliku i titanu, prema proizvođačima oznaka, to je domena MOPA s podesivom dužinom impulsa. Kada je metal visoko reflektirajući (bakar, srebro, zlato), proizvođač oznaka predlaže UV kao opciju, napominjući da je optičko vlakno obično brže.

Da li je laser najbolja metoda za mikrotačke, štampu ili etiketu - poređenje tehnika je uključeno u tekst o trajnom označavanju dijelova (izvor na poljskom) .

8. Stanica: verifikator, čitač, ekstrakcija i laserska klasa

Verifikator nije čitač. Čitač odgovara sa "pročitano" ili "nije pročitano"; verifikator mjeri osam parametara na određenom otvoru blende, talasnoj dužini i uglu osvjetljenja i izdaje ocjenu. Kod koji čitač pročita u radionici može dobiti ocjenu ispod praga kupca; ako označavate prema standardu kupca, verifikator je dio stanice.

Usisavanje je također neophodno za metal, jer se prašina i oksidi od žarenja i graviranja talože na sočivu. Klasa lasera se odnosi na cijelu stanicu: otvorena galvo glava je laser klase 4, dok zatvorena mašina može biti klase 1 prema Centralnom institutu za zaštitu rada i Nacionalnom istraživačkom institutu (CIOP-PIB). Izbor kućišta, stakala i usisavanja opisan je u tekstu o odabiru mašine za označavanje. Pregled mašina možete pronaći u kategoriji laserskog označavanja Roboteus ; za ponudu za RBZ 2020, molimo vas da navedete materijal, sadržaj označavanja, veličinu serije i standard kvaliteta koda.

Često postavljana pitanja

Koji metalni laserski marker je pogodan za DataMatrix kodove?

1064 nm vlakno bilo koje klase snage iz poljskih trgovina (20 W, 30 W, 50 W) će proizvesti DataMatrix kod na čeliku i aluminijumu. Evaluacija koda određena je odabranim modulom za veličinu tačke, snagu popunjavanja, 1X mirnu zonu i površinu, a ne vatima. Test s vaše strane i mjerenje s verifikatorom su odlučniji od podatkovnog lista.

Hoće li laser za označavanje metala označavati aluminij i bakar?

Aluminij, na primjer: goli aluminij proizvodi nijanse sive, dok eloksirani aluminij proizvodi svijetli trag nakon što se ukloni boja u oksidnom sloju (prema JPT-u). Bakar je visoko reflektirajući, ali proizvođač lasera navodi bakar, bronzu i srebro među metalima za vlakna, a dobavljač lasera opisuje direktno graviranje neobloženog mesinga; proizvođač označavanja predlaže UV kao alternativu, napominjući da su vlakna obično brža.

Kolika je snaga mašine za označavanje od nehrđajućeg čelika?

Za žarene brojeve i kodove (crna bez gubitaka), dovoljne su klase od 20-30 W; 50 W, kao u RBZ 2020, pruža prostor za popunjavanje i graviranje. Boje i ponovljiva crna s podesivim pulsom nazivaju se MOPA; za pasivizaciju nakon označavanja, parametri oba procesa se biraju zajedno (Odjeljak 5).

Da li je prenosiva mašina za označavanje dovoljna za DataMatrix označavanje?

Za velike komponente, da, ali svaki kod iz ručne primjene zahtijeva provjeru, jer nagib glave iskrivljuje mrežu modula. U katalozima (neto, od oktobra 2026.), jedna trgovina navodi cijenu prijenosne 20W lampe od 7.800,00 PLN, druga od 12.000 PLN, a treća navodi cijenu prijenosne 20W lampe od 13.000 PLN. Za stolnu i linijsku proizvodnju, bolja je stacionarna mašina sa fiksatorom ili sistem sa dodavačem.

Izvori

  • https://roboteus.com/pl/maszyny/znakowarki-laserowe/znakowarka-fiber-rbz-2020/ — Parametri i primjene RBZ 2020
  • https://roboteus.com/pl/maszyny/znakowarki-laserowe/rbz1515uv/ — označavanje u hodu u opisu RBZ 1515UV
  • https://ref.gs1.org/guidelines/datamatrix/ — GS1 DataMatrix smjernice: ECC 200, FNC1, X-dimenzione tabele za zdravstvo i DPM, 1X mirna zona, otvor blende 40–80 %, zapis evaluacije, ISO/IEC 15415 u odnosu na ISO/IEC TR 29158, snaga DPM lasera 10–100 W
  • https://axicon.com/2d-barcode-verification - osam parametara ISO/IEC 15415, pravilo najnižeg rezultata, format zapisivanja rezultata
  • https://webgate.ec.europa.eu/udi-helpdesk/en/udi-carrier/direct-marking.html — Jedinstvena identifikacija proizvoda (Uredba o medicinskim proizvodima za višekratnu upotrebu 2017/745, Prilog VI, Dio C, tačka 4.10)
  • https://jpt-laser.com/applications/laser-annealing-marking/ — žareni oksid, korozija pukotina, sterilizacija parom 134 °C
  • https://jpt-laser.com/learn/laser-engraving-anodized-aluminum/ - Svijetli trag na anodiziranom aluminijumu
  • https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/file/99433/Ochrona_przed_promieniowaniem_laserowym_MatInf_M.Okrasa_I.PN.06.pdf — klase prema PN-EN 60825-1:2014-11, naočale PN-EN 207:2017, primjer vanjskog promjera ≈ 5

Urednička napomena

Cijene u tekstu su sa web stranica prodavača od oktobra 2026. i podložne su promjenama. Prije donošenja odluke, molimo provjerite trenutnu ponudu i konfiguraciju. Veličine modula i pragovi kvalitete koda izvedeni su iz smjernica GS1 iz 2018. i mogu se ažurirati u kasnijim izdanjima. Standard primjene kupca je obavezujući. Parametri označavanja zavise od mašine, sočiva i materijala, a tekst ne zamjenjuje upute proizvođača ili propise o zdravlju i sigurnosti na radu za rad s laserima, posebno klase 4.

Znanje